SZERKESZTŐ

 

12148522897?profile=RESIZE_400xIdézetek

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

12148523471?profile=RESIZE_180x180 
Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megjegyzések hozzáadásához 4 Dimenzió Online tagnak kell lenned!

Csatlakozás 4 Dimenzió Online

Szavazatok: 0
Írjon nekem e-mailt, amikor válaszolnak –

Válaszok

  • nyugger
    A fene se érti ezeket a nyugdíjasokat, mindig panaszkodnak, hogy milyen nehéz az élet. Közben meg egyre jobb erőben vannak. Pár éve, amikor bementek a boltba 5000 forintért vásárolni, alig bírták el a cekkert, manapság meg fél kézzel hazaviszik.surprised

  • patton

    "A háború célja nem az, hogy meghalj a hazádért, hanem hogy a másik rohadék haljon meg az ő hazájáért."

    G. S. Patton amerikai tábornok

  • olvasnivaló

    "Minden új hatalom megköveteli a maga áldozatait."

     Étienne Rey (1879. - 1965.)

  • 12375129283?profile=RESIZE_180x180 
    A fegyvereket a téboly irányítja.

    - Vergilius (i. e. 70. - i. e. 19.)


  • Először hajtottak végre kivégezést nitrogéngázzal

    12373445889?profile=RESIZE_180x180Az USA, Alabama államában, az atmore-i börtönben végrehajtották az első kivégzést nitrogéngázzal. Az elítélt, 58 éves Kenneth Eugene Smith-t 2022-ben már egyszer megpróbálták kivégezni, de nem találtak vénát a testén, ahova be lehetett volna kötni a méreginjekciót, ezért a kivégzés akkor meghiúsult.
    Nemrég viszont a szövetségi fellebbezési bíróság elutasította az elítélt beadványát, amiben kérte az ítélet végrehajtásának felfüggesztését, mivel a nitrogéngázos kivégzési módszer sérti a kegyetlen és szokatlan büntetés alkotmányos tilalmát.
    A halálos ítélet végrehajtásához Alabama állam büntetés-végrehajtói egy egész arcot eltakaró ipari maszkot használtak, amin keresztül 15 percig tömény nitrogént pumpálnak az elitélt tüdejébe. A BBC azt írja, a szemtanúk azt láthatták, hogy a férfi néhány percig tudatánál volt, majd két-négy percig a hordágyba kapaszkodva vonaglott, és körülbelül öt percig nehézlégzése volt. 37. perc után nyilvánították halottnak. Steve Marshall főügyész szerint a kivégzés „hatékony és humánus kivégzési módszernek” bizonyult. John Hamm, az alabamai büntetés-végrehajtási biztosa pedig azt nyilatkozta, Smith reszketése „önkéntelen mozdulatoknak tűnt”. Az elítélt az utolsó szó jogán azt mondta: „ezen az estén Alabama államban az emberiség egy lépést tesz visszafelé”.
    Smith-re bérgyilkosság miatt szabták ki a legsúlyosabb büntetést. A férfi társával 1988-ban 1000 dollárért egy lelkész feleségét, Elizabeth Sennettet gyilkolta meg. A gyilkosságra a férj adott megbízást annak érdekében, hogy hozzájusson felesége életbiztosításához.
    Európából nézve iszonytató az alabamai törvényhozók és ítéletvégrehajtók "sokszínű" ötletgazdagsága az emberölésben. Elképzelni is szörnyű, mit tettek volna pl. a norvég tömeggyilkos Breivik-kel, aki 2011. július 22-én 77 személy életét oltotta ki, aminek következtében 21 évre korlátozták szabadságjogát, így háromszobás luxuscellájában kénytelen tölteni idejét a ringerikei  börtönben.
    Az életszerű magyar közmondás szerint nyilvánvaló persze, hogy ahány ház, annyi szokás. Ez alapján viszont egyértelmű, hogy a megrögzött amerikai "humanistáktól" nem fogadható el semmiféle iránymutatás.

  • 12358082898?profile=RESIZE_180x180
    A teljes, korlátlan hatalom - ha csupán egy légy fölött is - (...) a gyönyörűség egy fajtája. Az ember már természeténél fogva zsarnok, és szeret másokat kínozni.

    - Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij


  • A TÉKOZLÓK ÉS A BARBÁROK KÖZTÜNK ÉLNEK...

    A szentkirályszabadjai, volt szovjet laktanya területét 1996-ig őrizték, de mivel az illetékesek nem tudtak vele mit kezdeni, átengedték a szabad kifosztásnak. A környékbeli tolvajok a jó állagú épületeket - óvodát, iskolákat, sportpályákat, játszótereket - vázig lecsupaszították. Ami mozdítható volt minden anyagot elloptak, pedig itt egy működőképes kisvárost lehetett volna alapítani a rászorulóknak. De nem így történt. Inkább hagyták szétbarbárkodni az infrastruktúrával együtt az értékes, Balaton-közeli lakóházakat.
    A második képen az egykori színház látható, ami néhány év leforgása alatt romosabbá vált, mint az i.sz. 80-ban épült római Kolosszeum.

    DaKo

    12347086662?profile=RESIZE_710x

  • Boldog új évet kívánunk!

    12337807865?profile=RESIZE_710x

  • Farm VIP: Kótai Mihály feladta a játékot

    12305497076?profile=RESIZE_180x180
    A piros csapat vesztett egy embert.
    Dráma volt a Farm VIP szerdai epizódjában: Kótai Mihály félrehívta Gáspár Zsoltot, hogy közölje vele, feladja a játékot. Elfáradtam ebben az egész környezetben. Elég nehéz, mert a srácokat nagyon megszerettem. Nagyon élveztem. De itt a vége.
    "Én most kilépek a játékból, nekem itt a vége. Elfáradtam. Nagyon rossz érzés, tényleg nagyon örülök, hogy megismertelek titeket. Remélem, fogunk még találkozni, de nem itt a farmon, mert dolgozni nem nagyon szeretek" – fogalmazott a korábbi ökölvívó.
    Hiába no, érvényesül nála a versenysport munkakerülő dominanciája. Vállalkozóként becsődölt, dolgozni nem szeret, a játékot is feladja... Szavazzuk meg neki az öregségi nyugdíjat?

  • Fortélyosan gátolják a Nagykovácsiban felgyújtott fakereszt felállítását

    12271128291?profile=RESIZE_400xA Nagy-Szénás-hegyen felgyújtott kereszt újbóli felállítása ügyében sokak szerint modern kori keresztényüldözés gyanítható. Az augusztus 20-án felgyújtott kereszt esetében a valláson messze túlmutató, kérdésről lehet szó. Vannak ugyanis túlbuzgó emberek, akik nem akarják, hogy itt kereszt álljon. Ilyen ember például Füri András, a Duna–Ipoly Nemzeti Park igazgatója, aki szerint a keresztállítással kipusztítanák a leánykökörcsint, az árvalevelű lent és a borzas vértőt. A Vojczek Judit által képviselt Nagykovácsi Természet- és Környezetvédő Egyesület szintén megtámadta a kormányhivatali engedélyt a bíróságon. Ő viszont azt állítja, hogy ha a keresztet újra felállítják, akkor kivégzik a nagy rókalepkét, a fűrészlábú szöcskét, és elpusztítják a kövér daravirágot.
    Megjegyezés: a talapzat 20 X 20 cm, ami épen maradt. Arra csupán fel kell erősíteni az új fakeresztet. Ezzel ugyan mi pusztulna ki? Tudják egyáltalán ezek az elvakult partizánok, hogy mit tesznek? Nem a gyújtogatókat kellett volna alapból támadniuk?

    DaKo

Ezt a választ törölték.