4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29430

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

Bolondnak hiába van a törvény.
- Anton Pavlovics Csehov
A világ könnyebben elfogad egy kézenfekvő hazugságot, mint a bonyolult és nehezen megismerhető igazságot.
- Alexis de Tocqueville
Saját pénze csak a hamisítónak van - a többi: kölcsön.
- Fodor Ákos
Vannak emberek, akik hajlandók kiszolgálni bármilyen hatalmat, csak hatalom legyen.
- Jevgenyij Alekszandrovics Jevtusenko
A hitvány bürokrata utolsó szava is hamis.
Ebben a világban az a gonosz, ha az igazság oldalán állsz. - Takeshi Obata
Az igazság mindig furcsább, mint a fikció. - Lafayette Ron Hubbard
Az otthon nem az, ahol laksz, hanem ahol megértenek. - Christian Morgenstern
A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. - Friedrich Nietzsche
A humor az elme mindennapos tisztálkodása. - Jules Renard
Az igazság olyan, mint az égbolt; a vélemények, akár a felhők. - Joseph Joubert
Ijesztő, hogy milyen nehéz mások bajával törődni, amikor mi egészségesek vagyunk. - Jules Renard

RSS

Születésnapok

Nincs ma születésnapja senkinek

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2021   Created by Czinege László (tokio170).   Működteti:

.  |  Használati feltételek