4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29495

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

"Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigy embert saját lelke." - Antiszthenész

"Minden érv közül a tekintélyen alapuló a leggyengébb." - Albertus Magnus

"A közömbösség a lélek legsúlyosabb betegsége." - Fénelon

Pesszimizmus:

„Egy olyan ország, amely gazdasági önállóságát, fokozatosan, oly mértékben elveszti, mint Magyarország a 90-es évek után, a legjobb esetben is csak a tartományok szerepét, vállalhatja el és töltheti be.”  G. F.

"Nem tudom, vajon igazi vagyok-e, vagy csak az egyik regényem hőse." - Scott Fitzgerald

"Célozd meg a Holdat! Még, ha elhibázod is, a csillagok közt landolsz." - Les Brown

"Egymást szeretni annyi, mint gyűlölni a közös ellenséget." - Jean-Paul Sartre

"Vagy megtaláljuk az utat, vagy építünk egyet." (Hannibál)

A becsületességet nem lehet kerülő úton megközelíteni. Csontos Márta

"Talán nem kedvelem a gazdagokat? Szó sincs róla. A legjobb – vagy legrosszabb –, amit tehetek velük, hogy megfigyelem őket." - Kurt Vonnegut

"Becsületesnek lenni (...) annyit jelent: egy adott helyzetben azt tenni, ami a többség szerint elfogadhatatlan." - Sladana Bukovac

A szomszéd füle mindig zöldebb. (én :D )

RSS

Születésnapok

Nincs ma születésnapja senkinek

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2021   Created by Czinege László (tokio170).   Működteti:

.  |  Használati feltételek