4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29495

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

A következetes békétlenek tiszteletreméltó különcök. De a megalkuvó izgágák az emberiség bajt okozó méregkeverői. - Wass Albert

Két módon tehetnek bolonddá. Az egyik, hogy elhitetik veled a hazugságot. A másik, hogy visszautasítod az igazságot. - Sören Kierkegaard

Nemcsak azért szeretjük az új ismeretségeket, mert belefáradtunk a régiekbe, vagy élvezzük a változatosságot, hanem inkább azért, mert megelégeltük, hogy nem eléggé csodálnak minket azok, akik túlságosan ismernek bennünket, és azt reméljük, hogy akik kevésbé ismernek, jobban csodálnak majd. - Francois de La Rochefoucauld

Az igazsággal szemben minden hasonlat sántít. - Mikszáth Kálmán

Az élet osztja a lapokat, és az embernek azzal kell játszania, amit kapott. - Robyn Sisman

Mindenki hazudik, de nem számít, mert senki sem figyel. - Nick Diamos

Kimondhatatlan valóság ?

„Az egyenlőség utópia, egy elvont fogalom, ahol az érzelmek uralkodnak a logika felett. Elérhetetlen cél, mert megvalósítása az emberi természet ősi, megingathatatlan, sajátosságaiba ütközik.

Mégis, az egyenlőség elve, az idealizmus és a realizmus közötti dualizmus, ami kívánatos, és ami kivitelezhető, a társadalmi élet egyik elkerülhetetlen eszméje marad.”

F.G.

Imádom a karácsonyi ünnepeket! Talán érzelgős vagyok... de ilyenkor a kapzsiság úgy elönti a szívemet. - Jim Davis (a Garfield képregény szerzője)

A vonzerő az, amivel úgy kapunk pozitív választ, hogy nem is kérdeztünk semmit. - Albert Camus

Győzd le a kísértést, hogy kiöntsd a lelkedet bárkinek is, mert utána neked is végig kell hallgatnod őt, és hidd el: te jársz rosszabbul. Hol van az ő baja érdekességben és fontosságban a tiédtől?! - Moldova György

A fődolog: a puska. Puskát kapni kézbe. A puskás embernek aztán már egészen más a pszichológiája. - Alekszej Nyikolajevics Tolsztoj

Azt hisszük el, amit el akarunk hinni, és amit elhiszünk, az önmagát beteljesítő jóslattá válik. - Seth Godin 

RSS

Születésnapok

Nincs ma születésnapja senkinek

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2021   Created by Czinege László (tokio170).   Működteti:

.  |  Használati feltételek