4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29641

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

Rád is tartozik az, ha a szomszédod fala lángol. - Quintus Horatius Flaccus

A jámborokat mindig megszólják, ha megbotlanak; a vétkezés joga köztudottan a romlottaké. (ismeretlen szerző)

Aki csak magára gondol, annak problémái vannak, aki azonban másokra, annak izgalmas feladatai. - Ole Nydahl

Találékonysággal, szerepjátszással, csalással, megvesztegetéssel, korrupcióval az ember szinte bármit elérhet. Ez olyasmi, amit alaposan fel kell mérni, és meg kell tervezni. - Agatha Christie

Az emberi természet (...) típushibája, hogy mindenki építeni akar, de senkinek se fűlik a foga a karbantartáshoz.  - Kurt Vonneguth

Időnként elkövethetünk hibákat, ami teljesen rendben van, viszont meg sem próbálni valamit, az felelőtlenség. - Mark Stevenson

Nem elefántcsonttoronyból, olvadozó jégtábláról prédikálok

„Ha a társadalom fejjel rohan a falnak, akkor vakmerő optimizmusról tanúskodik, de ha kétségen kívülinek véli, hogy a fal dől össze, az már ostobaság.”        FG,

Kényelmetlen pozíciójából dörmög Jmedve:

„Mikor az elvek érdekekkel szembesülnek, csak a remény az, ami fennmarad !”  

Olvad a jég,

Hálás vagyok az új évekért és új kezdetekért. Alapvető szükséglete az embernek, hogy időnként újjászülessen.
- Richard Paul Evans

Az ingerültség önmagában még nem bűn, felelős vagyok azonban azért, hogy miként reagálok a dühömre. - Gary Chapman

A kritika olyan, mint az eső; elég finomnak kell lennie, hogy táplálja az ember növekedését anélkül, hogy megsemmisítené a gyökereit. - Frank A. Clark.

Az ember előtt volt az erdő. Utána már csak a pusztaság. /grafiti/

RSS

Születésnapok

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2022   Created by Czinege László.   Működteti:

.  |  Használati feltételek