4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29458

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

Gazdagodom, tehát vagyok. - közmunkás közmondás (?)

"Azt még értem, hogy a Föld adóssága 223,3 billió dollár. De kinek tartozunk? A Jupiternek?"

"Azt még értem, hogy a Föld adóssága 223,3 billió dollár. De kinek tartozunk? A Jupiternek?"

Ha véletlenül a görög mitológiára utalsz, nem hiszem, hogy jó irányban keresed a választ.

Ha viszont arra gondolsz, hogy a bolygóra küldtünk néhány szondát, ami ott mindent összetört, akkor igazad lehet.

Igazságomat ebben az irányban keresem:

A világ, a hangoskodó politikusainak befolyása alatt, a liberalizmus és az álszenteskedés homályos útján tévelyeg. Közben, a világpiac hallgatag sunyi, főkolomposai kéjes mosollyal rángatják a madzagot, aminek a végén, a megszeppent, elbutított emberiség vergődik. Szerintem, e diszkréteknek, tartozik, a föld népessége 223. 3 billió dollárral.

Igen. Teljesen költőien lett megfogalmazva a kérdés kedves Gérald. :)

Amit pusztán pénzért csinál az ember, azt rosszul csinálja.
- Jules Verne

"Semmivel sem meglepőbb töbször megszületni mint egyszer!" Voltaire (író,filozófus17sz)

"Semmivel sem meglepőbb töbször megszületni mint egyszer!" Voltaire

A Dalaï-Láma részéröl sokkal elfogadhatobb lenne ez a gondolat, és a vélemény igazságának is nagyobb hitelt adna.

"Az élet titkai után kutatva eljutottam az atomokig s elektronokig, melyekben egyáltalán nincs élet! Útközben valahogy kicsúszott az élet az újjaim közül. Ezért most idős fejjel újra átgondolom a lépéseimet." Szent-Györgyi Albert

Ha egy gyerekkorában csodabogárnak gúnyolt gyerkőcből lett szemüveges, köpenyes, fickó azzal riogatna, hogy csak egy mihaszna, megszűnő, majomszerű képződmény vagy, csak legyints rá, és mondd neki: "Nem vitázom egy túlbonyolódott vegyületkomplexummal, ami tudósnak képzeli magát! Mert a tudatot teremtő világ csak tud valami jobbat, és ha a parányi szív tévesen azt is hiheti, hogy a világnak becézett korlátlan társ pótolható, egy korlátlan szív ily hibát sosem tudna véteni a parányival szemben!"

"A megijedt ember mindig a rosszabbat hiszi." - Jókai Mór

"A megijedt ember mindig a rosszabbat hiszi." - Jókai Mór

és aki nem hisz a rosszban, az néha ráfizet.  – Aktuális probléma

"Néha az is felemelő érzést jelent, ha - a változatosság kedvéért - nem döntjük romba a világot." - Randall Munroe

RSS

Születésnapok

Nincs ma születésnapja senkinek

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2021   Created by Czinege László (tokio170).   Működteti:

.  |  Használati feltételek