4 Dimenzió Online

Interaktív irodalmi portál Dány

Okosságok, bölcsességek, idézetek, jópofa mondások...

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől” (Peter T . McIntyre)

Sági Erzsébet  Sági Erzsébet  2011.június 30.  10:20

Kedves Gabiga... Olvasás közben döbbentem rá, hogy ez a fenti idézet akár rólam is szólhatna. Sokszor vagyok bizonytalan, és gyakran félek a tévedés lehetőségétől.

... Pedig, ha az első intuícióra hallgatok, akkor mindig a jó megoldást/választ/szót találom meg. Persze az ember olykor okoskodik, a szív helyett észérvekkel próbálkozik. Na, akkor szoktam kisiklani.:)

Gabiga! Úgy gondolom, nagyon hasznos, és segítséget adó hely az Okosságok. Gratulálok neked kigondolásáért, és nagyszerű működtetéséért is. Szeretettel, Erzsébet.

Megtekintések: 29499

Válasz hozzáadása

Válasz erre a témára

A művészet lemossa a lélekről a mindennapok porát. - Pablo Picasso
Dohányzók és nemdohányzók nem érezhetik magukat egyformán szabadoknak ugyanabban a vasúti fülkében. - George Bernard Shaw
A történelem nem ismer példát arra, hogy valaha is értelmesen és a nép javára kormányozta volna az országot jött-ment bitorlók maroknyi csoportja. - Mihail Solohov
Te jól tudod, a költő sose lódit:
az igazat mondd, ne csak a valódit,
a fényt, amelytől világlik agyunk,
hisz egymás nélkül sötétben vagyunk.

József Attila
Kevés pénzért nem érdemes hazudni; sok pénzért meg veszélyes. - Varga Mihály
Harminc évig nem írtam, bár néha irgalmatlan szükségét éreztem. Ha most lennének azok a hatalmas késztetéseim, mint akkoriban voltak, amikor nem volt rá érkezésem, valószínűleg ugyanúgy rohanna velem az élet.

tokio170
Az egész világ egy nagy zavar, és te azt hiszed, hogy nem az. Senki nem tudja, hol vagyunk, mivel az igazság az, hogy nem vagyunk sehol. - Herbert George Wells
Akit magyarnak teremtett az Úristen és nem fogja pártját nemzetének - nem derék ember. - Széchenyi István
Szerintem az alkotás és az alkotó ember lényege mélyen összefügg. Úgy értem, hogy csak etikus ember hozhat létre érvényes művet. - Vavyan Fable
Van, akinek a lehetőség is probléma, van, akinek a probléma is lehetőség. - Csontos Márta.
A hamvakból új tűz éled, árnyból fénysugár tör elő, egy lesz újra a kettétört penge s király lesz a koronátlan fő! - John Ronald Reuel Tolkien
Semmi sem valódi, amíg ki nem próbáljuk - még egy szólás sem igazi szólás, ameddig saját életünk nem szolgáltat példát rá. - John Keats.

RSS

Születésnapok

Nincs ma születésnapja senkinek

LINKAJÁNLÓ

Textil Galéria
Linképítő

Interaktív irodalmi alkotó portál Dány. Versek, novellák, publicisztikák, verses videók, hangosversek. Kortárs szerzők válogatott művei.

© 2021   Created by Czinege László.   Működteti:

.  |  Használati feltételek